Friday's Scores

Published 11-24-2018

0 Ratings

PREP FOOTBALL=

Class 6A Division I=

Region I Area=

Arlington Lamar 49, Odessa Permian 35

Euless Trinity 44, EP Franklin 28

Region II Area=

Allen 52, Rockwall 40

The Woodlands 53, Round Rock Cedar Ridge 50

Region III Area=

Cypress F

Allen 52, Rockwall 40

The Woodlands 53, Round Rock Cedar Ridge 50

Region III Area=

Cypress Fairbanks 31, Fort Bend Ridge Point 0

Galena Park North Shore 65, Dickinson 21

Katy 58, Jersey Village 14

Region IV Area=

Region III Area=

Cypress Fairbanks 31, Fort Bend Ridge Point 0

Galena Park North Shore 65, Dickinson 21

Katy 58, Jersey Village 14

Region IV Area=

Converse Judson 63, SA Reagan 21

Lake Travis 56, SA Madison 35

San Benito 43, PSJA North 35, OT

Weslaco 30, Laredo United 14

Class 6A Division II=

Region I Area=

Amarillo Tascosa 35, Arlington 24

Lewisville Hebron 57, Richardson Pearce 35

Region II Area=

Austin Vandegrift 28, Klein Collins 21, OT

Mesquite Horn 49, Wylie 31

Region III Area=

Cypress Creek 24, Katy Taylor 14

Region IV Area=

Austin Westlake 49, SA Northside Brennan 7

Brownsville Hanna 28, Eagle Pass 13

Edinburg Vela 65, Laredo Alexander 0

Class 5A Division I=

Region I Area=

Lubbock Coronado 41, Azle 34

N. Richland Hills Birdville 49, Abilene Cooper 14

Region II Area=

Mansfield Timberview 45, Magnolia West 28

Region III Area=

Georgetown 35, New Caney 32

Hutto 28, Angleton 21

Richmond Foster 42, Manor 28

Region IV Area=

CC Flour Bluff 35, SA Southwest 21

Corpus Christi Veterans Memorial High 58, San Antonio Harlan 21

Class 5A Division II=

Region I Area=

Canyon Randall 38, EP Parkland 28

Justin Northwest 48, EP Burges 14

Lubbock Cooper 45, EP Austin 0

WF Rider 41, EP Andress 10

Region II Area=

Aledo 62, Lucas Lovejoy 28

Burleson Centennial 28, Corsicana 20

Dallas South Oak Cliff 48, Frisco 16

Frisco Reedy 52, Midlothian 29

Region III Area=

Fort Bend Marshall 49, A&M Consolidated 31

Huntsville 34, Manvel 10

Marshall 63, Nederland 24

Region IV Area=

Brenham 42, Mission Sharyland 35, 2OT

CC Calallen 63, SA Alamo Heights 35, OT

Class 4A Division I=

Region I Area=

Canyon 35, Seminole 21

Decatur 41, Andrews 28

Hereford 57, Big Spring 13

Region II Area=

Argyle 52, China Spring 14

Celina 31, Stephenville 21

Paris 35, Kennedale 17

Waco La Vega 68, Melissa 21

Region III Area=

Carthage 46, Huffman Hargrave 0

Henderson 41, Lumberton 0

Midlothian Heritage 49, Navasota 9

Region IV Area=

La Vernia 28, Lampasas 21

Sealy 56, Boerne 28

Class 4A Division II=

Region I Area=

Glen Rose 64, Dalhart 40

Iowa Park 41, Levelland 28

Midland Greenwood 49, Vernon 0

Region II Area=

Gilmer 24, Fairfield 14

Lorena 51, Texarkana Liberty-Eylau 43

Texarkana Pleasant Grove 24, Waco Connally 6

Region III Area=

Jasper 13, Bellville 0

Silsbee 56, Wharton 14

West Orange-Stark 21, Sweeny 3

Region IV Area=

CC West Oso 62, Llano 31

Cuero 56, Rio Hondo 0

Geronimo Navarro 35, Raymondville 27

Class 3A Division I=

Region I Area=

Brock 64, Slaton 6

Eastland 35, Denver City 28

Shallowater 44, Tuscola Jim Ned 35

Wall 21, Bushland 14

Region II Area=

Atlanta 42, Kemp 21

Gladewater 55, Eustace 7

Malakoff 31, Jefferson 21

Mount Vernon 52, Dallas Madison 8

Region III Area=

Cameron Yoe 59, Diboll 35

East Chambers 55, West 35

Franklin 34, Troy 7

Grandview 42, Woodville 14

Region IV Area=

Altair Rice 56, SA Cole 14

Goliad 56, Marion 7

Yoakum 35, George West 34, OT

Class 3A Division II=

Region I Area=

Abernathy 35, Childress 14

Canadian 56, Colorado City 26

Spearman 20, Idalou 17, OT

Tulia 43, Crane 21

Region II Area=

Buffalo 56, Jacksboro 28

Comanche 42, Edgewood 38

Gunter 30, Lexington 27

Holliday 24, Clifton 21, OT

Region III Area=

Daingerfield 48, Big Sandy Harmony (Gilmer) 30

Newton 59, Grand Saline 5

Troup 47, Waskom 41

Region IV Area=

Blanco 55, CC London 29

East Bernard 51, Hebbronville 0

El Maton Tidehaven 28, Odem 12

Class 2A Division I=

Region I Area=

Panhandle 55, Winters 20

Stinnett West Texas 33, Seymour 0

Region II Area=

De Leon 31, Wolfe City 20

Riesel 58, Collinsville 45

Region III Area=

Garrison 43, Alto 13

Price Carlisle 47, Joaquin 33

San Augustine 46, Jewett Leon 14

Tenaha 41, Centerville 38

Region IV Area=

Mason 35, Weimar 6

Refugio 49, Thorndale 14

Shiner 55, Hearne 20

Wallis Brazos 38, Holland 35

Class 2A Division II=

Region I Area=

Clarendon 28, Iraan 14

Gruver 37, Wink 27

Stratford 45, Farwell 20

Vega 42, McCamey 0

Region II Area=

Albany 38, Santo 28

Hamlin 48, Windthorst 21

Wellington 70, Christoval 6

Wheeler 26, Haskell 12

Region III Area=

Evadale 42, Clarksville 28

Grapeland 60, Detroit 0

Mart 66, Simms Bowie 0

Muenster 32, Lovelady 22

Region IV Area=

Burton 74, La Pryor 14

Falls City 63, Snook 8

Woodsboro 30, Flatonia 24

Class 1A Six-Man Division I=

Region I Regional=

McLean 86, Aspermont 38

Region II Regional=

Balmorhea 58, Ropesville Ropes 8

Region III Regional=

Gilmer Union Hill 62, Blum 16

Region IV Regional=

Gorman 48, Barksdale Nueces Canyon 44

Leakey 40, May 30

Class 1A Six-Man Division II=

Region I Regional=

Follett 62, Whitharral 22

Matador Motley County 82, Anton 68

Region II Regional=

Jayton 68, Blackwell 18

Region III Regional=

Iredell 58, Ladonia Fannindel 13

Region IV Regional=

Richland Springs 60, Calvert 47

Region VI Regional=

Oakwood 51, Blanket 6

TAPPS Six-Man DIII=

2nd Round=

Irving Faustina Academy 72, Wichita Falls Notre Dame 22

TCAF Six-Man Division I=

Championship=

Wylie Prep 73, Westlake Academy 39

TCAF Six-Man Division II=

Championship=

Haslet Heritage 74, Azle Christian School 57

Other=

Shiner St. Paul 48, Beaumont Legacy Christian 20

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

No comments found. Sign up or Login to rate and review content.